خانه » اخبار » قدم های بلند هیئت فوتبال در استان

قدم های بلند هیئت فوتبال در استان

در گفت و گو با «جعفرزاده» مشخص شد
تعداد بازدید : ۹
قدم های بلند هیئت فوتبال در استان

سیما وحدانی- سالی که گذشت برای فوتبال و فوتسال استان سال پر رزومه ای بود و هیئت فوتبال خراسان شمالی توانست فصل به فصل آمار بی سابقه ای در کارنامه خود به ثبت رساند و گام های بزرگی را بردار. برگزاری بیش از  ۶۰۰ بازی فوتبال و فوتسال در سال ۹۸ و برگزاری جلسه هیئت رئیسه برای اولین بار خارج از محل فدراسیون و در یک استان دیگر آن هم در خراسان شمالی  برگ برنده ای بود که نمی توان بی توجه از آن گذشت و حاصل این جلسه به میزبانی استان، گرفتن امتیاز لیگ دسته ۲ فوتسال و حضور شاهین بجنورد در لیگ ۲ ختم شد.رئیس هیئت فوتبال خراسان شمالی از ثمرات این جلسه به دیدار اعضای هیئت رئیسه فدراسیون با استاندار، بازدید از امکانات فوتبال(استادیوم ۱۹ مهر و تختی)،برگزاری مجمع سالیانه هیئت فوتبال استان و دریافت مجوز سهمیه حضور در لیگ دسته دوم فوتسال اشاره کرد. وی همچنین از حضور اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در گلزار شهدا و تجلیل از مقام شهدا خبر داد.به گفته حسین جعفرزاده با حضور اعضای فدراسیون فوتبال در بجنورد تجلیل از ۶ خانواده شهدای مدافع حرم و شهدای دفاع مقدس به همراه اهدای پیراهن قاب شده تیم ملی  انجام گرفت.تقدیر از دو خیر ورزشی از جمله ایمان اشراقی که در مناطق محروم با هزینه شخصی به آموزش و توزیع اقلام ورزشی اقدام کرده و تقدیر از خانواده شادلو به منظور قدردانی برای اهدای زمین استادیوم تختی به فوتبال در برنامه های هیئت با حضور اعضای فدراسیون قرار داشت.

اترک نام آوران استان در لیگ دسته دو
جعفرزاده اظهار می کند:حضور تیم فوتبال اترک نام آوران استان نیز در لیگ دسته دو از دیگر اتفاقات مهم سالی بود که گذشت.
فعالیت ۱۶ مدرسه فوتبال دارای مجوز 
به گفته جعفر زاده ۱۶ مدرسه فوتبال و فوتسال در استان داریم که دارای مجوز هستند،۱۴ مدرسه فوتبال  و ۲ مدرسه فوتسال در استان فعال هستند و نظارت های محسوس و نامحسوس نیز به منظور تائید مربیان دارای مدرک معتبر، تجهیزات و امکانات، استاندارد مدارس، تغذیه و سرویس های رفت و برگشت و کارت های بیمه و … انجام می گیرد.
معرفی ۱۲ استعدادیاب استان به فدراسیون
جعفرزاده به استعدادیابی مرحله ای در استان اشاره می کند که هر ساله در چندین دوره در رده های سنی مختلف انجام می شود ضمن این که ۱۲ استعدادیاب به فدراسیون معرفی کرده ایم که دارای مدرک مربیگری A و B هستند.
برگزاری فستیوال ها و اعزام به المپیاد
رئیس هیئت فوتبال خراسان شمالی از حضور تیم دختران در المپیاد استعداد های برتر  فوتسال به میزبانی تهران و حضور تیم پسران به میزبانی قم اشاره می کند که تیم پسران در این المپیاد در جایگاه هشتم کشور قرار گرفتند در بخش المپیاد فوتبال نیز اعزام تیم پسران به شهریار و دختران به کرج اعزام شدند.
لیگ مدارس فوتبال
جعفرزاده می افزاید:برای نخستین بار لیگ مدارس فوتبال استان در ۲ رده سنی ۸ تا ۱۰ سال و ۱۰ تا ۱۲ سال در هر رده سنی با حضور ۱۴ مدرسه فوتبال برگزار شد و هر هفته یک مدرسه میزبانی این رقابت ها را بر عهده داشت.
قضاوت داوران در لیگ های کشور
جعفرزاده از ارتقای سطح داوران در لیگ های کشور خبر می دهد، در این فصل یوسف مغروری ۱۲ قضاوت در لیگ برتر فوتبال در کارنامه دارد، میلاد حمزه با حضور مستمر در لیگ های برتر فوتسال، زهرا فدایی قضاوت در لیگ برتر فوتسال  و فوتبال ساحلی، رحیمی در کلاس البت داوران  در مالزی حضور یافت و عنوان اولین داور بین المللی استان را به خود اختصاص داد و سمیرا وحیدی قضاوت در لیگ برتر فوتبال کشور را در کارنامه دارد.
دوره های آموزشی مربیان هیئت فوتبال استان اشاره 
برگزاری کلاس توجیهی مربیان مدارس فوتبال برای مربیان شهرستان بجنورد  با حضور ۳۰ مربی
 برگزاری کلاس مربیگری فوتبال Dآسیا با حضور ۲۵ شرکت کننده
برگزاری کلاس مربیگری  فوتسال سطح یک آسیا باحضور ۲۰شرکت کننده
برگزاری دوره دانش افزایی ویژه مربیان Aو B  فوتبال آسیا با حضور ۳۰شرکت کننده
معرفی۳ مربی فوتبال به عنوان  سر استعدادیاب  و ۱۰ مربی فوتبال به عنوان استعداد یاب استان

درباره‌ی farhad

همچنین ببینید

عملکرد خوب قضاوت داور بانوی خراسان شمالی در دیدار ازبکستان و قرقیزستان در رقابتهای تورنمنت کافا ۲۰۲۲

عملکرد خوب قضاوت داوران ایرانی در دیدار ازبکستان و قرقیزستان در رقابتهای تورنمنت کافا ۲۰۲۲ …